XVII TALLINN DESIGN FESTIVAL
19.09.—25.09.2022
          Green-Being: WTF?*









Jaga üritust

Disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanek 

19.09—25.09.2022
Ametlik avamine E kl 18.45
E kl 17—21
T-L kl 12—20
P kl 12—18

@ Balti Manufaktuur; Manufaktuuri Tänav 5, Tallinn
Tasuta!

Disainiöö festivali üheks põhiosaks kujunenud disaini- ja arhitektuurikoolide näitus pole kuhugi kadunud. Vastupidi, erinevate globaalsete kriiside varjus on nooruslikku ja nutikat disainivalgust tarvis üha enam. Kas (üli)õpilased ja koolid suudavad koostöös pakkuda rakendatavaid lahendusi ka roheteemades? 

Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgem Kunstikool PallasTallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia esitavad koolide ühisnäitusel kestvaid tehnikaid ja materjale, ent laiemalt ka rohelisi mõtteviise ja väärtusi.

__________________________________


EESTI KUNSTIAKADEEMIA


„TOOL“ on EKA sisearhitektuuri ja arhitektuuri esmakursuslaste kontseptsioonitoolide välknäitus. Puidust prototüüp-istmed on valminud erialaprojekti „Istemööbel“ käigus. Mööblimaailma ust paotav õppeülesanne lubab tudengil kasutada vaid väikest tükki vineeri, puupulki ja liimi, ent ise valmis ehitatav tulemus peab kandma oma autori keharaskust erinevates positsioonides.

Toolistuudio juhendajad on disainerid, arhitektid ja õppejõud Ilkka Suppanen ja Yrjö Wiherheimo. EKA puutöökojas toetab tudengeid meister Avo Tragel.

artun.ee
@ekasisearhitektuur
@ekaarhitektuur
__________________________________

EKA aksessuaar. CIRRUS töötoa „Uuesti loodud jalatsid“ näitus 

Nädal aega kestnud töötoas „Uuesti loodud jalatsid“ osalesid 10 tudengit Taanist (Design School Kolding), Soomest (LAB University of Applied Sciences), Leedust (Vilnius Academy of Arts) ja EKA-st.


Tudengite tööd keskendusid järgnevatele teemadele: jäätmete kaardistus tööstustes; käsitöövõtete- ja oskuste kasutamine disaini ja prototüüpimise protsessis; disaini uurimusmeetodid ning erineva kultuurilise ja sotsiaalmajandusliku taustaga inimestega koos töötamine.Töötoa eesmärgiks oli seatud teha jalats/jalatsid taaskasutatud materjalidest.


artun.ee/aksessuaar
@eka_aksessuaar
__________________________________

EKA Jätkusuutliku Disaini ja Materjalide Labor DiMa näitus

Toimub samas ruumis koos EKA näitusega „TOOL“. DiMA näituse info on kättesaadav SIIN.
__________________________________

KÕRGEM KUNSTIKOOL PALLAS

Selleks, et midagi hästi teha, on vaja seda korralikult tundma õppida. Võib-olla isegi mitmete põlvkondade jooksul. Pallase väljapanek valikuga disainisuuna lõputöödest keskendub tehnikatele, kontseptsioonidele ja materjalidele, mis toovad disaini ja disaineri tagasi juurte juurde. Keeruline on leida midagi kestlikumat kohalikust lambavillast või puidust.

Tuletagem meelde, miks me midagi teeme ning kuidas oleks seda kõige mõistlikum teha, sest kõik uus olevat ju hästi unustatud vana. Väljapanekut täiendab Pallase tekstiilitudengite ja arhitektuuribüroo b210 koostöös valminud projekt Rüüruum.
________________

Juurte juurde jõudmiseks on vaja arendada mängujulgust ja katsetamisrõõmu, mida pakuvad Pallase mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengite jätkusuutlikust mõtteviisist sündinud ideeprototüübid. Koostööprojekti „Mopp, punane ja voolik“ moto „Hullud ajad, hullud lahendused“ ja limiteeritud etteantud materjalid andsid osalejatele inspiratsiooni ning suuna.

Disainiprotsessi lähtekohaks sai materjalidega tutvumine. Piiratud ressursid pakkusid osalejatele sisustustoodete loomiseks pigem väljakutset. Kahe osakonna tudengite koostöös sündinud ideed jätavad avatuks võimaluse edasisteks katsetusteks.

#pallas #pallasetudengid #lend22
pallasart.ee
Facebook
Instagram
__________________________________

TALLINNA ÜLIKOOLI HAAPSALU KOLLEDŽ

Väljapanek tutvustab Käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala 10. lennu diplomitöid ning erinevaid erialaseid kursusetöid ja nende prototüüpe.
Käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala hindab kõrgelt jätkusuutlikke, ringmajanduse põhimõtteid, et leida parimad lahendused inimkesksetele probleemidele.

Õppekava oluliseks osaks on läbi teooria ja praktika omandada oskused erinevate materjalide käsitlemises nagu puit, metall, klaas, plastid-vaigud ning õppides tundma kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Samuti otsitakse lahendusi, kuidas anda materjalidele uus elu, koormamata samas keskkonda.

tlu.ee/haapsalu/kasitootehnoloogiad-ja-disain
@tehnoloogiadjadisain
__________________________________

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia erialad ühendavad endas väga hea käsitööoskuse, pärandi tundmise ja loomingulise mõtte. Meie tegevuse eesmärgiks on rakendada pärandis leiduvad väärtused vastutustundlikul ja kestlikul viisil kaasaegse ühiskonna teenistusse. Ülikooli osana väärtustame uurimis- ja arendustööd.

Rakenduskõrghariduse tasemel saab meie juures õppida rahvusliku tekstiili, metallitöö ja ehituse erialadel, magistritasemel kultuuripärandi loovat rakendust ja õpetamisoskusi.

#tyvka #viljandikultuuriakadeemia
viljandi.ut.ee/et
Facebook
Instagram